Štěněcí program

 

Vše co se psy děláme, je založené na 25ti letech zkušeností a odborném vzdělání. Máme univerzitní vzdělání zaměřené na zájmové chovy zvířat, specializace kynologie,  jehož součástí je výživa a veterinární vědy.

Jsme schopni vybrat a doporučit správnou výživu pro Vašeho psa a zbavit ho tak problémů s potravní intolerancí. Stejně tak ohledně kůže, srsti - jak zvolit šampon, jak koupat a česat psa doma.

 

 

Zdraví Vašeho psa, začátek života Vašeho psa a celý první rok jsou velmi důležité, právě v tomto období budujete zdravého a silného psa. Proto většina lidí potřebuje profesionální pomoc a rady. Výběr správného krmiva je individuální a je třeba rozhodnout na základě hodnocení srsti, kůže, zdraví očí a celkové kondice psa.

25 let zkušeností a tisíce psů v našem salonu nám ukázalo, že 85% všech psů má zdravotní problémy a většinou je to způsobeno špatným krmením.

Majitelé často kupují jídlo v supermarketu, protože je to levné. Další část vybírá jídlo  podle barevné reklamy, hezkých slov a lákavých obrázků.

Třetí problematickou skupinou jsou majitelé, kteří krmí psa vlhkým krmivem z konzerv nebo kapsiček. Je to nezdravé a absolutně nevhodné jídlo. No a čtvrtá skupina jsou majitelé, kteří věří, že uvaří lepší jídlo pro jejich psa a nebo mu dají prostě jen zbytky z jejich jídla. To je krmivo bez správných vitamínů a minerálů a plné nezdravých a pro psy nevhodných ingrediencí. Psi nejsou schopni správně trávit vařené maso, to jejich zažívacím traktem projde bez užitku. A piškoty, to je úplně jedna z nejnezdravějších věcí pro psy.

Pokud půjdete do obchodu do města, prodavači nejsou profesionálové, nevědí nic o srsti, o kůži a ani o Vašem psovi. Oni jen doporučí to, co rádi prodávají. Tři psi stejného plemene mohou být krmeni třemi různými druhy krmení. Často je s podivem proč lidé utrácí velké peníze za špatné krmivo, špatné rady a krmivo, které udělá jejich psa nemocným. Krmivo v obchodech ve městě je celkově předražené. 

Proto jsme vypracovali náš vlastní zdravotní program pro všechny psy, můžete mít konzultaci zdarma, my Vám pomůžeme a poradíme, jak pečovat o Vašeho psa, a to ať už je to štěňátko anebo starý pes.

S námi ušetříte,my máme celkově nejlepší ceny v ČR, prodáváme vše za ceny, jaké jsou v e-shopech, .

Náš štěněcí program je profesionální a velmi úspěšný, využívá jej stále více zákazníků. Začali vést svého pejska podle našich doporučení a výsledky se dostavují okamžitě. Jejich psi mají pevnější stavbu těla, silnější srst a zdravou pokožku. Je jasné, že psi tímto způsobem mají zdravější a lepší život. Jejich imunitní systém je silný, vyhnou se mnoha infekcím a nemocem.

Správné krmivo, nejlepší rada je, nekupovat hezké balení s lákavými obrázky a podbízivými texty v obchodě ve městě. Prodavači nepracuji profesionálně se psy a nemají ani odpovídající vzdělání. Výběr správného krmení závisí na celkové kondici, stavu srsti, kůže, situaci a mnoha dalších signálech těla. Tři psi stejného plemene mohou potřebovat tři rozdílné druhy krmiva.

Pamlsky, to je to samé, nekrmte psa piškoty, sušenkami nebo špatnými tučnými pamlsky, jen 100% čistými produkty z ryb, kachního nebo jehněčího masa, nikdy z kuřete.

Pes a psí život závisí 100% pouze na jeho majiteli. Pes se nemůže rozhodnout a koupit si zdravé jídlo, nemůže jít k doktorovi a vysvětlit mu, že je něco špatně, že se necítí dobře, protože jeho jídlo je moc tučné. Právě proto je důležité, aby MAJITEL vedl svého psa správně a naslouchal těmto radám.

 

Chovatelé,když si lidé přinesou štěňátko od chovatele, často dostanou rady ohledně jídla, kosmetiky a kdy mohou česat a koupat svého psa.

Ale my můžeme po 25ti letech zkušeností se psy a radami od chovatelů zcela jasně říci, a nebojíme se to říci, 95% těchto rad je neprofesionálních. Jsou to většinou rady od osoby, která sice prodává psy, ale nemá znalosti v oboru a často ani mnoho zkušeností.

Když máte štěňátko, je velmi důležité, aby od začátku bylo vedené správně. Je nezbytné vytvořit vhodný stravovací program a zvolit správný způsob krmení. V žádném případě není dobré psovi vařit, krmit ho konzervami nebo kapsičkami a nebo toto kombinovat s granulemi.

 

Kuře, nekrmte psa kuřecím masem, kuřecími granulemi, pamlsky nebo jiným krmením obsahujícím kuřecí. Mnoho psů má intoleranci na kuřecí bílkoviny, vyhněte se kuřecímu.

Správné koupání a česání, správný způsob koupání, česání a péče o tělo jsou také velmi důležité. Nesprávný způsob kartáčování nebo používání nevhodných pomůcek může odradit Vašeho psa a vytvořit velmi špatný návyk pro zbytek života. Přijďte na první konzultaci co nejdříve. Vy a Váš pes budete mít mnohem jednodušší a zdravější život.

 

Jak krmit psa a jak udržet psa zdravého

Psi nejsou vybíraví, budou jíst co jim dáte a co je naučíte jíst, proto je důležité učit je jíst pouze granule hned od začátku a používat správné a kvalitní granule a odpovídající množství. Nikdy nepoužívejte levné a nekvalitní granule z trhu a nebo ze supermarketu – pro Vašeho psa používejte jen kvalitní a správné krmení.

Psi jedí, aby přežili a jedí, když jsou hladoví. Pokud Váš pes má podle doporučení dostat např. 100g granulí na den, tak mu dejte 50g ráno a 50g večer a nic víc. Denní dávka je vypočtená tak, aby Váš pes měl vyvážený přísun veškerých látek které tělo potřebuje. Nenahrazujte část denní dávky krmiva jinou potravou.

Jako odměnu můžete použít malé množství zdravých pamlsků z přírodních produktů. U nás jsou k dostání jedny z nejlepších v sáčcích. Jako pamlsek je možné použít také malé množství zeleniny.

Největší problém jsou majitelé, milují své psy a chtějí je rozmazlovat. Vaří a kupují jim dobroty. Myslí, že dělají to nejlepší. Často jsou oni ti jediní závislí na podávání nezdravého a nevhodného jídla z kuchyně jejich psovi, ale to je špatně.

Z toho je zcela jasné, že je to právě majitel, kdo dělá psa nemocným a má pak velké účty za veterináře. Psi nemyslí, necítí a nemají zažívací trakt jako lidé, tak by neměli ani jíst jako lidé.

Prosíme pochopte, nemůžete pro psa vařit, psí trávicí trakt nemůže správně trávit vařené maso tak, aby měl veškeré nezbytné vitamíny a minerály. Takto jen zkazíte psovi život a ještě bude tlustý.

 

Po dvanácti měsících a po celý zbytek života

Situace se nemění, pro Vašeho psa žádné jídlo z kuchyně. Pouze kvalitní granule, ale jiný typ a množství, vše závisí na věku. Tak bude mít Váš pes dlouhý a hezký život, bude zdravý a bude si to užívat. Psi nemají potřebu jíst všechny ty divné věci z kuchyně a ze supermarketu.

Výdaje, když to spočítáme, tak pokud pes dostává 100g na den, bude stát 11,- Kč krmit psa každý den nejlepším a nezbytně kvalitním krmivem – Brit Care.

 

Proč nekrmit psa vlhkým krmivem z konzerv nebo kapsiček

První a nejdůležitější, Pes potřebuje granule pro čištění jeho zubů, granule jsou velká pomoc. Žvýkání granulí je velmi zdravé i         pro dásně. Kvalitní granule jsou velmi zdravé, mají vyvážený poměr veškerých látek potřebných pro tělo psa a velmi jednoduše         se s nimi zachází.

Další je, že krmit vlhkým krmivem je 3-5 krát dražší, není možné kontrolovat množství přijatých nezbytných látek, takže psi jsou         často obézní a přitom podvyživení.

Za třetí, neustále musíte psovi omývat srst kolem tlamy a často i uši. Zbytky jídla se do srsti lepí a kazí se tam. Pes zapáchá a je       to nehygienické.

A poslední je, výrobci opravdu rádi prodávají, to je bussines, to je reklama, to jsou výdělky.

 

Jak přivést Vašeho psa zpět k normálnímu stravovacímu režimu

Psi jsou zvířata se zvířecími pudy. Jedí, aby přežili. Jedí, když jsou hladoví a rádi jedí v klidu a o samotě, ne společně s majitelem. Pokud jsme je my, lidé nenaučili něčemu jinému, nezdravému.

Krmivo podávejte v misce na klidném místě. Misku položte na místo a psa nerozptylujte. Pokud je pes hladový, začne jíst. Pokud do 15ti minut jíst nezačne, misku odeberte. Další krmivo podávejte až v další dobu určenou pro krmení. Toto se bude opakovat až do doby než pes začne sám granule přijímat. Může to trvat i několik dní a je velmi důležité vydržet a nedat psovi nic jiného.

My doporučujme denní dávku rozdělit do dvou a krmit psa ráno a večer, nejlépe ve stejnou dobu a nejlépe poté co se nají majitel.

Za krátký čas se tak pes naučí jíst normálně, pro každého se z toho stane klidná denní rutina a pes bude zdravý.