Vlastní bydlení je dnes pro řadu lidí nedostupné. Ceny nemovitostí vyletěly strmě vzhůru a propad na původní ceny nelze očekávat. Řada lidí dává přednost vlastnímu bydlení, ale bez hypotéky je jejich sen nedosažitelný. Jeho zejména z toho důvodu, že není možné s běžným příjmem našetřit několik milionů. Proto lidé volí cestu hypotéky, kdy jim banka půjčí potřebný obnos, a oni splácí dohodnutou měsíční splátku. Samozřejmě to není nejlepší možnost na světě, jak přijít k vlastním bydlení, ale když jiná není, jsou lidé rádi alespoň za to. Ano, hypotéka je riziko, ale bez řádného pojištění pro případ ztráty příjmů vám ji nikdo nedá.

klíč od domu

Vlastní nemovitost má tu výhodu, že pokud hypotéku řádně splatíte, dům je váš bez dalšího a už o něj nikdy vlivem nesplácení hypotéky nemůžete přijít. Jednoduše jej můžete případně přenechat dětem. V nájemním bydlení jen budete platit cizím lidem za to, že vám dovolí užívat jejich majetek. A mezitím vám utíká možnost řešit bydlení svoje.

Berete hypotéku?
Ať už s hypotékou nebo bez ní hledáte bydlení, asi přemýšlíte co si vybrat. Pro mnoho lidí je jedinou variantou moderní bungalov, protože je velmi oblíbený a podle projektu i cenově dostupný. Stačí mít pozemek, a za pár měsíců můžete bydlet. Bungalov je chytré řešení bydlení. Je to přízemní stavba s moderním půdorysem, kde najdete všechno co potřebujete. Liší se velikostí a samozřejmě i materiálem, ze kterého je postavený. Můžete zvolit dřevostavbu a nebo zděný dům, a ani s jednou variantou nešlápnete vedle.

stavba domu

Mnoho lidí si nechává dům postavit na klíč, protože jde o řešení, kdy vám dodavatel postaví dům a vy se jen nastěhujete. Je to bez starostí, tedy pokud si vyberete vhodnou firmu. Firmu si musíte vybírat pečlivě, a nejlépe podle zkušeností klientů. Hledání té správné určitě nepodceňte. Mohlo by se vám to vymstít a dům byste nikdy neměli. Když zvolíte dobře, můžete se těšit na nové začátky v novém domě.