Strojírenství je natolik obsáhlý obor, že se profesionálně můžete věnovat pouze některému jeho segmentu. Není v lidských silách obsáhnout komplet vše, asi jako lékaři, kteří nemohou léčit současně interní onemocnění a být dobří i jako dentisté a specialisté na ortopedii. Strojařinu si většina z nás, laiků, představuje jako chlapy v montérkách, co stojí u soustruhu, frézky nebo sloupové vrtačky, a obrábí tu kovové materiály do požadovaného tvaru. To je ale pouze část strojírenství, která se vyučuje v učňovských oborech a na středních školách poměrně běžně, a s níž se setkáte v praxi i v mnoha strojírenských firmách v republice.

plastové díly

My bychom se nyní rádi zmínili o procesu výroby plastů, respektive výrobků z plastických hmot – termoplastů, pomocí vstřikování do forem v roztaveném stavu. Tímto oborem se zabývají vysloveně specializované společnosti, které zhotovují výrobní nástroje pro jakékoli plastové výrobky a komponenty pro mnoho strojů a mechanismů včetně automobilového a leteckého průmyslu.

hračka z plastu

Jednou z nich je i HRO TECHNOLOGY. Společnost produkuje na zakázku mimo jiné i vstřikovací nástroje a zajišťuje komplexní servis pro výrobu plastových dílů od A do Z. Poptáváte například plastové součástky pro konstrukci autosedaček a částí karosérie automobilů, anebo díly pro hračky, sportovní potřeby, domácí spotřebiče, elektroniku a nábytek, a to i velmi složitých tvarů, a neexistuje jiný způsob, než díly zhotovit tímto způsobem, pak jste na správné adrese.

V současné době mají plasty zelenou, nahrazují dokonce v tvrzené formě kovy a dřevo a můžeme s nimi počítat i ve velmi náročných podmínkách. Odolávají dobře většině povětrnostních vlivů, nepodléhají korozi a toto jsou zřejmě hlavní důvody, proč jim patří budoucnost. Vstřikování termoplastů do tvarových forem je součástí tohoto procesu a bude tomu tak i nadále.