Cyklisté se v podstatě dělí na 3 skupiny:

  • Jezdí profesionálně
  • Jezdí jen kam potřebují
  • Jezdí pravidelně na výlety i kvůli kondici

Tomu, jak člověk jezdí na kole, většina z nich přizpůsobuje výběr kola i příslušenství. Je jasné, že pokud pojedete na kole jen párkrát do roka někam k lékaři, asi nebudete řešit nejen pohodlné oblečení na kolo, ale bude vám víceméně i jedno, na jakém kole pojedete, hlavně že se dostanete do cíle. Ještě než na kolo sednete, byste si ho měli zkontrolovat, zda má dostatečně nafouknuté pláště, není poškozené, a zda mu fungují brzdy. Zvýší to nejen komfort při jízdě, ale může vám to zachránit život.

muž na kole

Jezdíte pravidelně?
Vezmete občas děti a partnera či partnerku a vydáte se na kolech třeba do sousedního města? Pokud v sezoně jezdíte na kole pravidelně, najezdíte spoustu kilometrů. A v takovém případě už je dobré vybrat si opravdu kvalitní kolo i vybavení pro cyklistiku. Opravdu dobré vybavení vám zpříjemní pobyt v sedátku.

Co se týče kola, určitě byste si měli vybrat kolo do terénu, kterým jezdíte nejčastěji. Pohybujete se hlavně po asfaltu? Pak je vhodné silniční kolo s tenkými plášti. Dáváte přednost terénu? Ideální volbou pro vás bude terénní kolo, které zvládne i nezpevněný terén.

jízda na kole

Při pravidelných vyjížďkách oceníte i kvalitní oblečení. Zejména během hlavní cyklistické sezony bývají venku vysoké teploty, takže pokud budete jezdit ve speciálním oblečení, nebudete se potit ani vám nebude zima. Jedním z proslulých výrobců oblečení na kolo je castelli C-store, kde si můžete vybrat trička, šortky i oblečení s dlouhými rukávy. Ve speciálním oblečení vám bude vždycky dobře, a jízdu na kole si užijete o víc. Na výběr je z mnoha barevných provedení, obléknou se zde muži i ženy, a určitě oceníte i velice příjemné ceny. Tak nasedněte a vydejte se vstříc novým dobrodružstvím a objevům.