Potíž je v tom, že většinou tedy není nic moc. Například úpravu fotek v něm uděláte jen tu základní, a to ještě s velkou bídou. Proto si většina lidí stáhne a nainstaluje něco lepšího, to, na co jsou zvyklí. Ti, kteří teprve nějaký soft hledají, mohou sáhnout po spoustě nabídek. Každá má něco do sebe a všude je nějaké proti. Pokud těch fotek neděláte hodně a na profesionální úrovni, postačí vám nějaký program zadarmo. Chcete-li ovšem něco opravdu na úrovni, sáhněte po programu Zoner. Bohužel je placený. Pokud však platit nechcete a chcete mít velkou výbavu, pak se podívejte na programy, které se neinstalují a úpravy se provádějí přes webové rozhraní.
Nevýhoda? Občas to bývá pomalejší, ale vybavenost je zde veliká. Jedním z těch opravdu jednoduchých na obsluhu je bezesporu Canva. Při orientaci zde nemá potíže ani naprostý začátečník. Fotky tu upravíte vskutku rychle. Ovšemže nelze vynechat legendární photoshop, ale ten se mezi lidmi nepoužívá, protože je pro obyčejného člověka, který si čas od času chce upravit fotky z dovolené příliš drahý. Je zde však naprostá pecka zadarmo, která je tomuto drahému obru hodně podobná a v něčem možní i lepší. Není třeba ji instalovat a opět lze provádět všechny operace přes webové rozhraní.
Takovým je například zatím nejlepší Photopea. Za její použití platíte reklamou. Nic více a nic méně. A samozřejmě, že tento software není jediný. Můžete klidně vyzkoušet také Pixlr, nebo Polarr, který zvládne také úpravu RAW. Z vyjmenovaných softwarů si můžete zadarmo zkoušet který chcete a když vám nebude vyhovovat ani jeden, je jich ještě další spousta. Photo Demon, pro sebevrahy pak Gimp, nebo Krita pro zastánce Linuxových distribucí. Výběr je opravdu pestrý a široký. Ovšem pokud nemáte nějak velké ambice, klidně vám postačí ten program, který již v PC máte.