Čalouněný nábytek je krásný a v interiéru se hezky vyjímá, ale je třeba se o něj i náležitě starat. To už může být trošku těžší. Jak ho čistit a nepoškodit?

Jak šetrně a přitom efektivně vyčistit špinavý čalouněný nábytek?

Čalouněný nábytek má v interiéru své místo, je moderní a stále více domácností se jím může chlubit, nábytek ale obvykle máme v místnostech, kde je stále plno a zejména děti každou chvilku mohou něco rozlít na sedací soupravu či křeslo. Pak je třeba skvrny okamžitě odstranit, jenže jak, aby se špína vyčistila a nábytek to nepoškodilo? V každé domácnosti probíhá pravidelný úklid, pokud zapomínáte na ošetřování nábytku, může se špína vrstvit a nakonec je třeba vyčistit nábytek důkladně a celkově. Jak si s tím vším poradit?

sedací souprava

Pravidelné čištění

Čištění čalouněného nábytku modryzralok není zase taková věda, jak to může znít. Jistě, je třeba k čištění přistupovat šetrně, přístup k tomuto materiálu má svá pravidla, ale pokud si osvojíte základní pravidla, zvládnete to levou zadní. Při nesprávném čištění může samozřejmě dojít k poškození materiálu, barvy mohou blednout, skvrny se nemusí důkladně vyčistit nebo mohou zaschnout. Určitě nezapomínejte na pravidelné čištění. To neznamená, že byste museli každý týden sedací soupravu drhnout, ale čas od času je dobré čalouněný nábytek alespoň řádně vyluxovat. Za pomoci vysavače opatrně vysajte nečistoty, až teprve poté se můžete vrhnout do samotného čištění.

čalouněný nábytek

K preventivnímu čištění ale i k vyčištění nechtěných skvrn vám nejlépe poslouží obyčejná voda smíchaná s troškou saponátu na nádobí či jemného pracího prášku. Voda by měla být vlažná a saponátu použijte opravdu jen trošku. Jemným hadříkem pak můžete vyčistit skvrny z nábytku. Na čalouněný nábytek, který je opravdu hodně znečištěný lze použít i pastu vytvořenou z vody a jedlé sody. Vždy je ale potřeba nechat nábytek po čištění řádně vyschnout.

Velká spoušť? Zavolejte firmu!

Pokud je čalouněný nábytek již hodně opotřebovaný, jestliže je už starší a zašlý, nečistěte ho sami, ale objednejte si na čištění firmu. Firmy vám nábytek vyčistí rychle a za pomoci moderních a velmi šetrných metod, navíc budete mít stoprocentní jistotu, že nábytek ožije a bude zase jako nový a svěží.