Podprsenka je součástí dámských šatníků už celkem dlouho. Vynález podprsenky byl revolucí, protože než byla vynalezena, ženy se za svoje vnady často styděly. Zatímco mužské bradavky nikoho nepohoršují, ty ženské ano. A tak se je snažily ženy schovávat jak jen to šlo. Ze stejného důvodu ani v dnešní době všechny ženy nenosí to, co by chtěly. Protože podprsenka se pod takový kus oděvu nosit nedá. Vyčuhující ramínka nebo zapínání je módní faux pas, takže je lepší na to myslet a podprsenku nenosit tam kde se nehodí.

bílá podprsenka

Poslední roky stále více vědců zastává názor, že podprsenky navíc nejsou zdravé. Většina žen totiž nedokáže vybrat vhodnou velikost, a prsa tak mají nacpaná v menších košíčcích. Tím podprsenka ztrácí smysl. Když k tomu přidáme kostice a zařezaná ramínka, jen těžko si můžeme představit že jde o zdravý kus dámského šatníku. Proto je v mnoha případech lepší ji nenosit vůbec.

Ženy mají problém s výběrem vhodné velikosti podprsenky. Je to dáno tím že se často sedí podprsenku vybírat. Kvalitní podprsenky také stojí sportu peněz a za stovku ji neseženete. Levné podprsenky ale nikdy nenabídnou kvalitu a komfort jako ta, která bohužel stojí i tisíce korun. Jenže taková podprsenka se opravdu vyplatí a při správné péči vám vydrží roky.

žena podprsenka

To zda má podprsenka vliv na to zda prsa drží tvar i po letech je individuální a diskutabilní. Tvar prsou je daný hlavně geneticky a má na něj vliv hlavně kojení. Hormony dokážou s kůží také divy, a proto vám podprsenka většinou prsa nezachrání. U mnoha žen jde ale hlavně o to aby držely tvar alespoň v té podprsence. Pokud si ale občas chcete vzít nějaký ten kousek s holými zády nebo chcete v létě chodit zcela bez podprsenky, zkuste třeba neviditelnou samodržící podprsenku a nebo tejpy na prsa. Tejpy dokážou prsa podržet v požadovaném tvaru po celou dobu co je budete nosit.