Koupě auta je často velká záležitost, zvláště pokud je úplně nové. Ceny takovýchto modelů totiž nejsou ani zdaleka nejmenší. Je pak jasné, že valná většina lidí nemá takovou částku jen tak k dispozici. Proto si jej většinou berou na splátky. To je samozřejmě možné, avšak mnohdy zde narazí na nečekaný problém: prodejce si jejich jméno prověří v registru dlužníků. Ten ukazuje, zda daný člověk v tu konkrétní chvíli nesplácí nějaký dluh, a pokud ano, jak velký a jak spolehlivě jej platí, případně zda jej neměl v minulosti. Pochopitelně člověk, který zde má záznam, je považován za potenciálně nespolehlivého klienta, a půjčka je mu zamítnuta. To se dá pochopit, ovšem vzhledem k tomu, že záznam zde má více než polovina dospělé populace naší země, je jasné, že je nutné hledat jiné řešení.

nový model auta

Není tedy divu, že se lidé ptají, zda je možné si pořídit auto na splátky bez nahlížení do registru. Tím by se totiž vyhnuli případným problémům a také zvýšili šanci, že jim bude skutečně přiklepnuta. Tak si budou moci pořídit nový vůz, který mnohdy potřebují. Je totiž pravdou, že i auta mají omezenou životnost, a někteří lidé se bez něj neobejdou, například kvůli svému zaměstnání.

splácení půjčky

Ovšem získat půjčku bez registru není nijak snadné. Především ji poskytují pouze nebankovní společnosti, což může u mnohých vyvolat nedůvěru, v některých případech oprávněnou. Navíc i podmínky splácení jako například úroky zde bývají mnohem tvrdší – nakonec zaplatíte víc, než byste si mohli myslet.

Je tedy jen na vás, abyste se zamysleli nad tím, zda je toto skutečně tím nejvhodnějším řešením, nebo zda by nebylo lepší pořídit si nějaký levnější vůz třeba v bazaru. Samozřejmě, každá situace je jiná a záleží také na vašich potřebách. Jen mějte na paměti, že zadlužit se v dnešní době není rozhodně ideální, a splácet více než jednu půjčku rozhodně vaší finanční situaci nijak nepomůže.