Ať už chystáte večírek, slavnostní večeři, firemní akci, svatbu nebo narozeninovou oslavu, je důležité občerstvení. Jednou z možností občerstvení je raut, který je velmi oblíbený z toho důvodu, že si každý může vzít kolik chce jídla, vybrat si přesně to, co má rád anebo nakombinovat si více druhů jídla.

Někdo ale požaduje speciální raut, například vegetariánský. V dnešní době je výskyt vegetariánů vyšší, než kdy dřív, a není tedy divu, že se objeví požadavky i na takové občerstvení. A není to vlastně nic těžkého, protože jídel, které můžete na raut podívat, je celá řada. Nejlépe uděláte, pokud tímto úkolem pověříte cateringovou firmu.

Raut by měl obsahovat výběr z předkrmů, polévek, hlavních jídel a také dezertů. Někdo může namítnout, že je velmi těžké tyto všechny pokrmy obsáhnout ve vegetariánském měřítku, ale tak tomu není.

jídlo

Maso můžete naprosto běžně nahradit obilninami, luštěninami a tak dále. Náhražky masa v podobě tofu, tempechu nebo seitanu se běžně podávají a pokud se vhodně okoření a upraví, jsou opravdu vynikající.

Jako předkrm můžete podávat například sýrovou roládu s krémovou náplní, nebo například nejrůznější pečivo s pomazánkami, které nebudou obsahovat maso.

Polévku může tvořit zeleninový vývar s nudlemi, nebo krémové polévky ze zeleniny.

Hlavní chod mohou být například těstoviny, nebo náhražky masa upravené na vhodný způsob s přílohou. Skvělou variantou jsou také obědové saláty, které jsou lehké a chutné. Pokud chcete náhražku klasického českého řízku, můžete zvolit náš národní pokrm, smažený sýr s přílohou.

salát

A dezerty jsou už pak jednoduché, protože v drtivé většině případů žádné maso neobsahují. Můžete tedy bez obavy připravit nějaký koláč, dort či jiný dezert.

Raut už máte naplánovaný, ale co dělat, pokud pořádáte akci venku? Kam takový raut umístit, aby na něj nepršelo, nefoukal vítr, nebo aby na něj nenalítal různý hmyz? Řešením může být využití půjčovny párty stanů. Párty stan je ideální prostor, pod který umístíte vaše občerstvení, aby bylo v bezpečí a mohli jste si ho vychutnávat po celou dobu trvání večírku.