Obličeje, dekolt a krk
To jsou oblasti našeho těla, kde je náš věk vidět nejvíce. Působí na nás nejen vnitřní procesy našeho těla, ale i vnější vlivy, jako je například sluneční záření. Hluboké vrásky a stařecké skvrny jsou způsobeny především slunečném zářením, kterému se nelze zcela vyhnout. I tak by byla škola prožít život někde ve stínu a bát se vyjít na sluníčko. Slunce také k životu potřebujeme, ale v omezení míře. Proto je potřeba po celý rok používat krémy s obranným faktorem, který zamezí tomu, že sluneční paprsky naši pokožku nenávratně poškodí.
Chodíte na nehty? A víte, že UV lampa má stejné účinky jako přímé slunce? Používejte krém s SPF i na ruce.

žena úsměv

Abychom vypadali dobře, je nutné kvalitně spát, zdravě jíst a pít dostatek vody. Kosmetika je až na poslední příčce, i když je také důležitá, ale nemá tak velký vliv. Tedy pokud sem neřadíte SPF. Během léta si kupujte nejvyšší ochranný faktor, přes podzim a zimu postačí krém s nižším faktorem.

Co ještě pomůže?
Aby na nás nebyl náš skutečný věk tolik vidět, je dobré užívat i vitamíny a stopové prvky. Jedno u z látek, která má přímý vliv na stav naší pokožky a celkově těla, je kolagen. Během života si ho přestáváme umět vytvářet sami, a tak je nutné ho do těla dostávat jiným způsobem. Na trhu existuje například hydrolizovaný kolagen, což je kolagenový prášek, který stačí smíchat s vodou.

kolagen prášek

Při výběru kladenu byste měli dbát na to, aby byl kvalitní. Na ničem jiném nezáleží. Existují buď čisté kolageny a nebo kolageny, které obsahují i něco navíc. Většinou jde o vitamín C nebo kyselinu hyaluronovou. Kolagen podporuje elasticitu pokožky a díky němu vypadá pleť mladší. Orca collagen má svoje účinky vědecky podložené, proto neváhejte a kupte si kvalitní kolagen, který vám pomůže trošku zastavit čas a ošálit vaše okolí, které vám bude hádat méně let.