Pečlivý výběr

Jestliže se rádi koupete a chtěli byste k tomu vlastní bazén třeba na své zahradě, tak to není až takový problém, jenom u těch zapuštěných musíte počítat s tím, že to bude něco stát. Samozřejmě se prodávají i nafukovací oválné, které nejsou tak nákladné, ale rozhodně nevydrží desítky let a moc si v nich nezaplavete. Co se týče praktičnosti, tak nejvýhodnější je obdélník se zaoblenými rohy. Větší velikosti znamená více pohodlí, ale pořizovací i provozní náklady jsou vyšší, takže bychom měli najít jistý kompromis.

bazén na střeše

Zvážit také můžete pořízení bazénového setu, protože zde máme rovnou vybavení jako jsou schůdky a bazénová filtrace, která je dimenzovaná na tento bazén, takže si můžeme být jisti, že bez potíží vodu přefiltruje. Rovnou je dobré zvážit kryt třeba z polykarbonátu. Sice něco bude stát, ale uvnitř dosáhneme vyšší teploty a tím si znatelně prodloužíme sezónu každý rok, takže tato investice smysl rozhodně dává.

Údržba

Když bude bazén vybudovaný a filtrace připojená, tak je to rozhodně radostná událost, ovšem po napuštění vody a spuštění filtrace do něj ještě nemůžeme skočit. Je totiž zapotřebí starat se o vodu, aby byla zdravotně nezávadná a nepoškozovala třeba kovové součástky. Začíná se vždy pH, protože kdyby nemělo správnou hodnotu, tak buď škodí našemu zdraví nebo součástkám bazénu a taky by nám správně nefungovala další chemie.

žena ve vodě

Využít můžeme tablety do bazénu 3v1, které skutečně fungují velmi dobře, o čemž se můžete sami přesvědčit. Základním účinkem je zabránění vzniku zelených řas, které by se ve bazénu na zahradě postupně začali tvořit. Navíc se stará o projasnění vody, takže bude skutečně čirá a my s v ní můžeme bez obav koupat, jak se nám zlíbí. Samozřejmě nesmíme zapomenout údržbu filtrace, protože ta se nám stará o zachycování nečistot, kterých se zbavujeme i ručně pomocí bazénového vysavače.