Půjčovny lodí a vodáckého vybavení se v naší zemi začaly objevovat již krátce po sametové revoluci. Tehdy šlo samozřejmě o nesmělé začátky podnikání a někteří z vás také možná pamatují situace, kdy jste s majitelem půjčovny převáželi lodě a vodáckou bagáž do Vyššího Brodu na Vltavu, který již tehdy patřil k nejfrekventovanějším vodáckým kempům. Provádělo se to někdy doslova na koleně a součinnost klientů a majitele půjčovny byla tehdy nezbytná. V té době také klientů ani půjčoven moc nebylo a k podnikání vám stačila tužka a papír. V roce 1993 samozřejmě neexistovaly ani notebooky a chytré mobilní telefony, takže jste se museli spoléhat pouze na ústní dohodu a telefonický rozhovor přes pevnou linku.

plastové lodě

Doba se však mění a spolu s ní vzrůstá jak počet půjčoven, tak i klientských požadavků. Stává se, že majitel půjčovny musí naráz řešit kontakt s deseti zájemci a každý z nich vyžaduje něco jiného, například pan Rudolf potřebuje v úterý převézt pět lodí do kempu v Branné, ve středu je třeba naložit dvě lodě v Rožmberku nad Vltavou a předat je paní Lence, v pátek přijíždí do kempu v Novém Spolí parta vodáků z Brna a ti potřebují mít nachystané lodě včetně lodních vaků, do toho vám telefonuje dalších devět zájemců o půjčení lodí i s dopravou, a tak se vám z toho zamotá hlava a nevíte, co dřív.

rezervační systém

Přesně pro takovéto situace je tu rezervační systém Fitness rezervace pro sportoviště, půjčovny či ubytovací zařízení. 24 hodin denně máte online naprostý přehled o aktuální situaci a víte, co kdo chce, a co je třeba provést. Nemůže se stát, že někomu přislíbíte loď, http://www.paroplavba.cz/lod-bohemia a uvědomíte si, že už jste ji vlastně včera někomu půjčili. Odpadne chaos a zmatek a naopak nastane přehled, pořádek a řád. A tam, kde je přehled a pořádek, ztrácí se stres, a stres – ten je největším nepřítelem současné civilizované společnosti.