Předpokládám, že určitě všichni víte, že prostatu mají pouze jenom pánové. Ženy prostatu nemají. A také určitě jste tušili, že prostata je taková zajímavá, předstojná žláza. A právě předstojnou žlázu mají pouze jen pánové, a dokonce vzniká ještě před tím než se pánové, tedy vlastně malí chlapečci, narodí. Takže vlastně prostatu mají pánové od narození. A také může růst až do roku dvaceti let života muže. A víte, kolik váží třeba prostata? Přibližně tak dvacet deka. Samozřejmě to ale není takhle úplně pravda, protože když je třeba potom muž nějak nemocný, tak se samozřejmě může zvětšit prostata a potom se tomu říká zvětšená prostata.

Volně dýchejte a hýbejte se.

A na to samozřejmě také existují léky, ale na to také mohou být nevhodné potraviny na prostatu. A takové potraviny škodí. A které byste vůbec neměli konzumovat, pokud máte s většinou prostatu? Hlavně cukr a kořeněná jídla! Věděli jste, že prostata se také může zvětšit až patnáctkrát anebo šestnáctkrát? No, hodně zajímavé. Nevhodné potraviny jsou samozřejmě takové, které obsahují přebytek cukru, jak jsem zmínila. Takže milí pánové, pokud milujete čaj s cukrem anebo kávu s cukrem, tak bych vám doporučila, abyste tohle vůbec nesladili. Není to zase tak takový opravdu veliký skok do života. Myslím si, že se bez cukru v kávě a bez cukru v čaji stoprocentně obejdete.

Pánové si granátové jablko zamilují.

Já také nesladím, a ne kvůli prostatě. Ale kvůli tomu, abych do sebe zbytečně necpala cukr. A pokud chcete třeba prostatě pomoct, tak samozřejmě bych také doporučovala vyvážený a zdravý jídelníček. Co třeba zvýšit příjem zeleniny anebo také ovoce? Víte, co je také dobré na prostatu? Granátové jablko! Tohle jste určitě nevěděli, protože když se takhle někomu zmíním, že na zvětšenou prostatu je opravdu skvělé granátové jablko, tak všichni kroutí hlavou anebo se mi dokonce smějí. Samozřejmě, že si dejte hlavně pozor na takové potraviny, které jsou nevhodné na prostatu a věřte, že těch potravin je opravdu mnoho.